Svenska Whippetklubben, officiell utställning i Tånga Hed 14/6 2009

Domare:
Hanar: Åge Gjetnes, Norge
Tikar: Jessie McLeod , Kennel Peperone, Skottland

bis bim
BIS Twyborn Lazy
BIM CH Lord Fauntleroy Of Gentle Mind

bh
BH-klass
BIM CH Lord Fauntleroy Of Gentle Mind
BH-2 DKUCH SUCH SV-09 Albicans Music Man
BH-3 Twyborn Big Ben
BH-4 JWW-08 Burnt Sienna Cutting Edge
BH-R SUCH Burnt Sienna Midsummer Headline

bt
BT-klass
BIS Twyborn Lazy
BT-2 SUCH Twyborn Grey Gardens
BT-3 Albicans Mamma Mia
BT-4 JWW-08 Twyborn Avalanche
BT-R Twin Hills Glorious

Valpklass 4-6 mån Hanar (anm 5/deltog 5)
1. Hound's Man Must Dance, Hp
2. Skräddaregårdens Kryddans Piri-Piri, Hp
3. Dixietown Sanningens Pilot, Hp
4. Dixietown Fem Ess I Leken, Hp
5. Del Khazaris Butihavetosingandshout, Hp

Valpklass 4-6 mån Tikar (5/5)
1. Del Khazaris Onlyicanstoptherain, Hp
2. Dixietown För Dum För Pop, Hp
3. Hound's Music Matters, Hp
4. Dixietown Blå Vägen Hem, Hp
5. Dixietown Kyss Dynamit, Hp

baby
BIS-valp 4-6 mån Hound's Man Must Dance
BIM-valp 4-6 mån Del Khazaris Onlyicanstoptherain

Valpklass 6-9 mån Hanar (2/2)
1. Skräddaregårdens Stellas Oliwer, Hp
2. Adagio Solitary Brother

Valpklass 6-9 mån Tikar (4/4)
1. Skräddaregårdens Stellas Orchide, Hp
2. Jinglebell Of Gentle Mind, Hp
3. Nota's Crew Superbia, Hp
4. Skräddaregårdens Stellas Omega, Hp

valp
BIS-valp 6-9 mån Skräddaregårdens Stellas Orchide
BIM-valp 6-9 mån Skräddaregårdens Stellas Oliwer

Hanhundar Juniorklass (5/5)
1. Siprex Benji, Ck BIS-junior
2. Twyborn Chinese Dragon, Hp
3. Mac Bells Good Will Hunting, Hp
4. Snöbollen's Running In Circle
Pompeca's Gustavus Introitus, 2

Tikar juniorklass (7/4)
1. Burnt Sienna Kept The Faith, Ck
2. Twyborn Chinnook, Hp
3. Gazolin Quinoa, Hp
4. Zelig Irian, Hp
Delaklin's Someone Special, 2
Carmodey Gullviva, deltog inte
Hot Isle Kisses For Me, deltog inte

junior
BIS-Junior Siprex Benji
BIM-Junior Burnt Sienna Kept The Faith

Hanhundar unghundsklass (11/11)
1. Twyborn Big Ben, Ck BH-3 BIS-unghund
2. JWW-08 Burnt Sienna Cutting Edge, Ck
3. Smaragdens Moonrake, Ck
4. Merci Isle Second Dawn
5. Smaragdens Octopussy
Bokellas Det Sjunde Inseglet, 1
Twin Hills Gatsby, 1
Belara Dark Passion Play, 2
Belara Nemo, 2
Rhetsgis Errol Flynn, 2
Tappinskis Enjoy The Silence, 2

Tikar unghundsklass (8/8)
1. Twin Hills Glorious, Ck BT-5 BIM-unghund
2. Per-Mobile Xantippa, Ck
3. Yermoloff's Irish Heart Beat, Hp
4. Allettes T&T Smaragd, Hp
5. Twyborn Blushing Princess, Hp
Adagio The Rose, 1
Belara Sleeping Sun, 1
Sotholmens Natacha, 1

unghund
BIS-Unghund Twyborn Big Ben
BIM-Unghund Twin Hills Glorious

Hanhundar bruksklass (2/2)
1. Torshammarens Dominic
Per-Mobile Piece Of Gold, 2

Tikar bruksklass (4/4)
1. Hot Isle Jalessa, Ck
2. S VCH Fortezza's Envy Me Gucci, Ck
3. Adagio Sun Tears
4. Belara Play Blondie

bruks
BIS-Bruks Hot Isle Jalessa

Hanhundar öppenklass (13/12)
1. CH Lord Fauntleroy Of Gentle Mind, Cert, Champ, BH-1, BIM
2. Tappinskis Dull And Dozy, Ck
3. Balzac När Det Snöade
4. Yermoloff's Irish Rover
5. Airescot Dark Magician
N LCCH SLCCH Bokellas Ron Weasley, 1
Twyborn Smoke On The Water, 1
Aaniston Seagulls Every Now 'N Then, 2
Airescot Jj, 2
Per-Mobile Uffe The Urchin, 2
Twyborn Troika, 2
Welona's Ikaros, 2
Newkins Kasmir, deltog inte

Tikar öppenklass (14/14)
1. Twyborn Lazy, Cert, Champ, BT-1, BIS
2. JWW-08 Twyborn Avalanche, Ck, BT-4
3. Inner Circles Chase Me Now, Ck
4. Kelly Kiara Avrina, Ck
5. Bokellas Jenny Nyström, Ck
Smaragdens Chockolat Dream, 1 ck
Belara Play Vaya Con Dios, 1
Bokellas Anna Karenina, 1
Burnt Sienna Makena, 1
Dogcastle's Be Nice, 1
Play A While Solstaden, 1
SLCCH Siprex Vita, 1
Tajmahal Use To Be My Girl, 1
Twin Hills Alizé, 1

Hanhundar championklass (5/3)
1. DKUCH SUCH SV-09 Albicans Music Man, Ck, BH-2
2. SUCH Burnt Sienna Midsummer Headline, Ck, BH-5
3. SUCH Albicans Joker
SUCH Bokellas Rubeus Hagrid, deltog inte
GBCH Courthill Chase Manhattan, deltog inte

Tikar championklass (4/4)
1. SUCH Twyborn Grey Gardens, Ck, BT-2
2. Albicans Mamma Mia, Ck, BT-3
3. SUCH Bokellas Eevee, Ck
4. SUCH Twyborn Savannah

Hanhundar veteranklass (2/2)
1. SLCCH Pompeca's Irish Love Time
2. SUCH Airescot Silver Sensation

Tikar veteranklass (2/2)
1. Airescot Royal Highness, Hp, BIS-veteran
2. Gazolin Kaka, Hp

veteran
BIS veteran Airescot Royal Highness

par
BIS Parklass Twin Hills Glorious/Twin Hills Alizé (3/3)

uppf
BIS uppfödarklass: Knl Twyborn (4/1)

barn
Barn med hund

juniorh
Junior med hund

SW:s konton

Plusgiro 3 76 95-4

Swish 123 452 50 36

Sök hund

Sponsorer

Har din hund rätt försäkring?
sveland
Ring 076-677 49 47
 

olivers sort

Språk / language