Resultat för LC-prov Gusum 2020-09-20
Domare: Jonny Hedberg, Charlotte Andersson, Mats Carlsson och Susanne Leifors

Whippet tikar klass 1
1 Hopway Louder Than A Lion 168 CERT
2 Fierce Fireball Headlong 165 CERT
3 Must Be Shadow Sweet Virginia 163 CERT
4 Hopway Shake The Ground 163 CERT
5 Idomic's El Vegas Golden Night 162
5 Jalessas Moon Of Baroda 162
7 Idomic's El Colorado Avalanche 161
7 Hopway No Better Place 161
9 Bellsweets If I Can Dream 158
9 Angel Od Másilka 158
9 Springeldens Racin' Maria 158
12 Hopway A World Of Dreams 156
12 Dixietown Syster Jane 156
14 Seamus New Year Diamond 155
14 Tappinskis Xpect A Kiss 155
16 Miraqulix Cusquena 154
17 Fierce Fireball Gold Mine 153
18 Idomic's El Mount Adamello 151
18 Calling You Irma 151
20 Pompeca's Mumlans First Black Love 148
21 Swelavyaz Jul Paradiz 147
21 Jalessas I Choose You 147
21 Idomic's El Gelinotte 147
21 Dixietown Sofia Dansar Go-Go 147
25 Källornas Una 141
26 Swelavyaz Jul Zaffran 137
27 Pompeca's Blue Sapphire Quarry 133

Whippet hanar klass 1
1 Tre Hjärtans Baztian 177 CERT
2 Idomic's El Detroit Red Wings 175 CERT + CHAMPIONAT
3 Miraqulix Ll Don't Be Cruel 173
4 Tre Hjärtans Birger 172
5 Jalessas Blue Moon 167
6 Dixietown Torsten På Skorsten 165
7 Dixietown Stick Iväg Jack 161
8 Jalessas Dry My Soul 158
9 Tassimore The Illusionist 155
10 Pompeca's Second Cherryboy 147
11 Golden Whip Dream On Boston 120

Whippet tikar klass 2
1 Raceheart's Mb Maz 179 CERT + CHAMPIONAT
2 Pompeca's Second Meidolina 175 CERT
3 Raceheart's Mb Elladora Black 175 CERT
4 Dixietown Boulder To Birmingham 174 CERT
5 Raceheart's Mb Aayla 174
6 Calling You Qaisa 172
7 Raceheart's MB Black Pearl 171
8 Goat-Wool Alecto 170
8 Raceheart's Mb Padme 170
10 Pompeca's Second Mumbolina 168
10 Medali Just A Delight 168
10 Calling You Olga 168
10 Calling You Aqua And Wind 168
14 Miraqulix Ll Double Trouble 166
15 Springeldens Katten Också 165
15 Fierce Fireball Feels Like Gold 165
15 Bling'z Citrin 165
18 Southpoint Wild Rose 159
18 Pompeca's Close To Turmalin Quarry 159
20 Jalessas Star Of Africa 155
21 Torshammarens Saga 154
22 Per-Mobile Golden Star In Black 152
23 Hot Isle Valkyria 151
24 Idomic's El Calgary Flames 119
0 Eikjhor Stripes In Amber 0 Avbröt

Whippet hanar klass 2
1 Miraqulix Ll Devil In Disguise 169 CERT
2 Calling You Algot 164
3 Tappinskis Yes Yes 163 CERT
4 Scott 162 CERT + CHAMPIONAT
5 Triporas Torta Di Mandorle 161
6 Hot Isle Vasco Da Gama 160
6 Slingshot's Tea N Tea 160
8 Raceheart's Mb Bulbasaur 157
9 Torshammarens Sarmik 155
9 Raceheart's Mb Anakin 155
11 Bling'z Bowenit 154
12 Jalessas Excelsior 152
13 Crazy Owl's Långväga-Sven 149
14 Mei Dan Speedy 148
15 Miraqulix Ll Dark Moon 147
16 Play A While Vättern 14616 Torshammarens Sarmik 1390 Slingshot's Tea N Tea 0 Struken efter lopp 1
Resultat för prov Mariestad 2019-10-12--13
Domare: Ingela Hägg och Charlotte Andersson

Whippet tikar klass 1 NAT
1 Raceheart's Mb Maz 354 CERT
2 Klenod's Xandra 348
3 Springeldens Racin' Maria 347 CERT
4 Swelavyaz Jul Zaffran 347 CERT
5 Idomic's El Calgary Flames 342
6 Jalessas Amarula Tree 338
7 Jalessas Incomparable 331
8 Jalessas I Choose You 330
9 Jalessas Nymeria 328
10 Hopway No Better Place 326
11 Pompeca's Mumlans First Black Love 322
12 Pompeca's Forever Love To Meide 320
13 Dixietown Rumba i Engelska Parken 318
14 Bellsweets If I Can Dream 316
15 Tappinskis Xpect A Kiss 315
16 Idomic's El Roquepine 312
17 Hopway A World Of Dreams 302
18 Belara Fi-Fi Dong 301
19 Jalessas Moon Of Baroda 296

Whippet hanar klass 1 NAT
1 Tre Hjärtans Birger 355 CERT
2 Dixietown Stick Iväg Jack 350
3 Jalessas Blue Moon 314 CERT
4 Dixietown Daddy Cool 309
5 Pompeca's Ocean Blue Pearl 296
6 Jalessas Dry My Soul 295
7 Noggerdog's Lagerkrans 280
0 "Springeldens Mandelkubb " 0 Skadad lopp 1

Whippet tikar klass 2 NAT
1 Chase Me My Indigo 326 CERT
2 Golden Whip Silence Pink Puma 326 CERT
3 Bling'z Charoit 322 CERT
4 Miraqulix Ll Double Trouble 320
5 Calling You Olga 319
6 Nemaz Problemaz Bitter N Sweet 317
6 Chase Me Thousand Suns 317
8 Goat-Wool Alecto 313
8 Bling'z Citrin 313
10 Nemaz Problemaz Just Follow Me 309
11 Springeldens Katten Också 297
12 Pompeca's Close To Turmalin Quarry 274

Whippet hanar klass 2 NAT
1 Calling You Algot 326
2 Scott 325 CERT
3 Inner Circles Glow After Dark 320 CERT
4 Miraqulix Ll Dark Moon 318
5 Raceheart's Mb Bootstrap 317
6 Royal Lady's Another Flying Color 313
7 Mei Dan Speedy 308
8 Albicans Rustan 302
0 Slingshot's Tea N Tea 0 Struken efter lopp 1
Resultat för prov Hässleholm 2019-09-28
Domare: Steinar Matthisen och Thomas Brandt

Whippet tikar klass 1 NAT
1 Raceheart's Mb Maz 357 CERT
2 Hopway No Better Place 355 CERT
3 Jalessas Incomparable 343 CERT
4 Jalessas Moon Of Baroda 342 CERT
5 Swelavyaz Jul Paradiz 342
6 Idomic's El Calgary Flames 338
7 Swelavyaz Jul Zaffran 336
8 Miraqulix Croglin Vampire 334
9 Tanalorn Aleen of Rue Pascal 333
10 Springeldens Racin' Maria 332
10 Calling You Irma 332
12 Jalessas I Choose You 328
13 Dixietown Alptoppens Ros 326
13 "Springeldens Miss Piggy " 326
15 Zadiyads Gaultier 325
16 Jalessas Nymeria 324
17 Pompeca's Mumlans First Black Love 322
17 Hopway A World Of Dreams 322
19 Dixietown Syster Jane 318
19 Dixietown Rumba i Engelska Parken 318
21 Springeldens Just A Minute 317
22 Pompeca's Forever Love To Meide 314
23 Jalessas Amarula Tree 313
23 Jalessas Cersei 313
25 Nemaz Problemaz Bigbadaboom 309
26 Gilda Gardenia Synergy 305
26 Pompeca's Blue Sapphire Quarry 305
28 Tappinskis Xpect A Kiss 298
0 Idomic's El Roquepine 0 STRUKEN EFTER LOPP 1

Whippet hanar klass 1 NAT
1 Idomic's El Detroit Red Wings 355 CERT
2 Miraqulix Ll Don't Be Cruel 346 CERT
3 Tre Hjärtans Birger 342 CERT
4 Jalessas Blue Moon 337
5 Dixietown Torsten På Skorsten 333
6 McTools Grand Prix 331
7 Dixietown Stick Iväg Jack 327
8 Jalessas Dry My Soul 322
9 Hopway Everything I Need 317
10 Pompeca's Broken Diamond Quarry 313
11 Dixietown Daddy Cool 312
12 Elmer v.d. Waterram 309
13 Linea's Beats The Best 308
14 Pompeca's Ocean Blue Pearl 305
15 Dew Verchache-Crystal 301
0 Idomic's El Ego Boy 0 FÖR LÅGA POÄNG LOPP 2

Whippet tikar klass 2 NAT
1 Goat-Wool Alecto 343
2 Raceheart's Mb Leia 342 CERT
3 RaceHeart's MB Eevee 341 CERT
4 Casargo Fatima 339 CERT
5 Chase Me Thousand Suns 332
5 Nemaz Problemaz Bitter N Sweet 332
5 Miraqulix Ll Double Trouble 332
8 Chase Me My Indigo 330
8 Nemaz Problemaz Just Follow Me 330
10 Golden Whip Silence Pink Puma 329
11 Jalessas Darling 323
11 Inner Circles Gentle Breeze 323
13 Springeldens Katten Också 322
14 Raceheart's MB Black Pearl 320
15 Frontrunner's Italian Love 317
16 Crazy Owl's Saga Puttrar På 314
17 Springeldens Eia Popeia 305
17 Pompeca's Close To Turmalin Quarry 305

Whippet hanar klass 2 NAT
1 Miraqulix Ll Dark Moon 357 CERT
2 Miraqulix Ll Devil In Disguise 349 CERT
3 Stangers Land Baikal 344 CERT
4 Calling You Algot 342
5 Play A While Vättern 339
6 Crimdon Crimdon Spedy 331
7 Scott 329
8 Crazy Owl's Långväga-Sven 328
9 Jalessas Excelsior 326
10 Inner Circles Glow After Dark 325
11 Springeldens Plupp 322
11 Idomic's El Cocktail Jet 322
13 Raceheart's Mb Anakin 320
14 Jalessas Oberyn 317
15 Albicans Rustan 315
16 Rappfoten's Harry Lime 309
0 Khalibadh Påsktupp 0 SKADAD LOPP 1
Resultat för prov Boden 2019-09-14
Domare: Agneta Doverholt och Thomas Brandt

Whippet (både hanar och tikar) klass 1 NAT
1 Nemaz Problemaz Tinkerbellfromhell 358 CERT
2 Besties Honey Ryder 349 CERT + CHAMPIONAT
3 Nemaz Problemaz Cupid In My Heart 339
4 Whiplandian I Am Legend 330
5 Komoseoss Aragnium Of Sam 328
6 Zadiyads Gaultier 322
7 Carry On Cinnamon Girl 318
8 Carry On Twice Double You 313

Whippet tikar klass 2 NAT
1 Nemaz Problemaz Bitter N Sweet 359 CERT
2 Mhalhi's Cookies And Cream 347 CERT
3 Bling'z Carat 333
4 Samines Madicken 330
5 Air-Exhibit Rachel Ray 306
6 Im Blueskies Legend Ofmarilynmonroe 295

Whippet hanar klass 2 NAT
1 Air-Exhibit Romulus Rules 356 CERT
2 Play A While Vättern 352 CERT
3 Air-Exhibit Powerful Panthino 348
4 Im Blueskies Private Perfection 347
5 Azarin Eleazar 341
6 Rappfoten's Jesper 340
7 Bling'z Bronzit 335
8 Aaniston Boom Shake The Room 327
9 Samines Lillebror 314
10 Hot Isle Understatement 302
Resultat för prov Bjurholm 2019-08-11
Domare: Louis Dehaes och Christian Magré

Whippet tikar klass 1 NAT
Placering Namn Poäng Kommentar
1 Rappfoten's Electra 366
2 Rappfoten's Hercula 361 CERT
3 Carry On Twice Double You 360 CERT + CHAMPIONAT
4 Carry On Cinnamon Girl 357 CERT
5 Courtborne Vespa 356
6 Mhalhi's Cookies And Cream 355
7 Calling You Irma 354
7 Jalessas Incomparable 354
9 Idomic's El Colorado Avalanche 351
9 Idomic's El Roquepine 351
11 Carry On Mini Me 347
12 Miraqulix Cusquena 299
0 Woodbrooks Who Made Who 0 Disk 2.21.3.1.1

Whippet hanar klass 1 NAT
Placering Namn Poäng Kommentar
1 McTools Grand Prix 366
2 Idomic's El Ego Boy 359
3 Carry On Sharp Shooter 356 CERT
4 Rappfoten's Grum 354 CERT
4 Rappfoten's Balder 354
6 Barolito's Alserio By Milan 347
0 Chase Me Ace Of Spades 0 Skadad i lopp 1

Whippet tikar klass 2 NAT
Placering Namn Poäng Kommentar
1 Miraqulix Ll Double Trouble 365 CERT
2 Calling You Cleo 362
3 Goat-Wool Alecto 358 CERT + CHAMPIONAT
4 Samines Madicken 358
5 Woodbrooks C'Mon Ac/dc 357
6 Bling'z Citrin 353
7 Raceheart's MB Black Pearl 350
7 Dyanitos Dis 350

Whippet hanar klass 2 NAT
Placering Namn Poäng Kommentar
1 Bling'z Bowenit 363
2 Bling'z Bronzit 357
3 Mei Dan Speedy 355 CERT
4 Scott 354 CERT
5 Samines Lillebror 350
6 Klenod's Yum-Yum 347
7 Komoseoss Aragnium Of Sam 346
8 Play A While Vättern 344
9 Calling You Algot 341
9 Courtborne Shiva 341
11 Hot Isle Understatement 339

SW:s konton

Plusgiro 3 76 95-4

Swish 123 452 50 36

Sponsor

rc

Språk / language