SW Tånga Hed 18 juni 2017

Domare: Karin Hedberg, Sverige. Valpar och juniorer
Domare: Felicity Thompson, Irland övriga vuxna
Antal anmälda hundar: 36+57 (7+7)
Antal deltagande hundar: 29+55 (7+6)

20170618 TangaHed BIM BIS
BIS CERT
Mibisan's Miss Sweet Charity
BT-2 C.I.B. DK UCH FI UCH NORD UCH NORD V-15 SE VCH Twyborn Isabelle Rivière
BT-3 R-CERT SE JV-16 Adagio Orchard Plum
BT-4 SE UCH SE VCH Delaklin's Take Me
BIM DK UCH NO UCH NO V-14 SE UCH Pendahr Puttin On The Ritz
BH-2 CERT SE JV-16 Adagio Red Fall Affair
BH-3 R-CERT Twyborn Kornelis
BH-4 C.I.B. FI UCH NO V-12 NORD UCH SE V-12 SE VV-16 Twyborn Big Ben

Babyvalpklass hanar (4)
1 HP Delaklin's Blue Ocean [BIM BABYVALP]
2 HP Wolf Tone Aristo
3 Gold Dust The Greatest
4 Delaklin's Brave Heart

Babyvalpklass tikar (5)
1 HP Play A While A Story Set In Motion [BIS BABYVALP]
2 HP Skräddaregårdens Qantarell Xanté
3 HP Delaklin's Bee My Girl
4 Gold Dust Hips Don't Lie
OPL Delaklin's Betty Boop

Valpklass hanar (3)
1 HP Whippmix Under The Sun [BIM VALP]
2 HP Twyborn The Countryman
3 Vhagar At Stabmeldys

Valpklass tikar (1)
1 HP Whippmix Sabbra Cadabra [BIS VALP]

Juniorklass hanar (8)
EXC-1 CK Magic Colour Captain Tyler [BIM JUNIOR]
EXC-2 CK Suna Regens Tzhaka's X-Os
ECX-3 Suna Regens Flower's Yann
EXC-4 Twyborn Kangaroo
EXC Chase Me Eddie Vedder
EXC Dixietown Stick Iväg Jack
VG Nemaz Problemaz Bounce Lil Bunny
DISQ Adagio Golden Duck

Unghundsklass hanar (4)
EXC-1 CK BH2 CERT SE JV-16 Adagio Red Fall Affair [BIM UNGHUND]
EXC-2 CK Allettes Ruz Olive Musk
EXC-3 Adagio Prairie Smoke
VG Gwendariff Boom Bang A Bang

Bruksklass hanar (1)
EXC-1 DK LCCH SE LCCH Springeldens Mandelkubb [BIM Bruks]

Öppenklass hanar (8)
EXC-1 CK BH3 R-CERT Twyborn Kornelis
EXC-2 CK Kathstone's A Joy For Gold Dust
EXC-3 Skräddaregårdens Qantarel Utopi
EXC-4 Fennaur Kalle På Spången
VG Per-Mobile Night Hawk
VG Play A While Strait Of Dover
VG Twyborn Napoleon
VG Valanti Visa Vid Vindens Ängar

Championklass hanar (5)
EXC-1 CK BH1 BIM DK UCH NO UCH NO V-14 SE UCH Pendahr Puttin On The Ritz
EXC-2 CK SE UCH Inner Circles Don't Say A Word
EXC-3 CK EE CH SE UCH Allettes Melroy Buckey Racing
EXC-4 CK C.I.B. DK UCH EE CH SE JV-13 SE UCH SE VCH Adagio Olive Drab
EXC SE UCH Fornix Justin

Veteranklass hanar (3)
EXC-1 CK BH4 C.I.B. FI UCH NO V-12 NORD UCH SE V-12 SE VV-16 Twyborn Big Ben [BIM VETERAN]
EXC-2 CK SE UCH Delaklin's Rhapsody In Rock
EXC-3 SE LCCH SE VCH Per-Mobile Raise A Native

Juniorklass tikar (13)
EXC-1 CK Tappinskis Whatever Babe [BIS JUNIOR]
EXC-2 CK Twyborn The White Peacock
EXC-3 CK Gazolin Ticket To Ride
EXC-4 CK Skräddaregårdens Orchidé Vilja
EXC Bellsweets Filippa
EXC Chase Me Crown Of Thorns
EXC Deep Impact X Bellzelius
EXC Magic Colour Scarlet Tyler
EXC Magic Colour Sheldons Amy Fowler
EXC Maxfield Material Girl
EXC Per-Mobile Xiomara
EXC Suna Regens Flower's Yasmin
VG Camyrra's Sapphire Rose

Unghundsklass tikar (7)
EXC-1 C BT3 R-CERT SE JV-16 Adagio Orchard Plum [BIS UNGHUND]
EXC-2 Tappinskis Vision Of Tomorrow
EXC-3 Kathstone's Heart'n Soul Luna
EXC-4 Adagio Wotalotigot
EXC Adagio Lucy Locket
EXC Ten Bells Ribbon
EXC SE VCH Whippmix I'm On Fire

Bruksklass tikar (2)
EXC-1 RLD N Swaara Karen Laughing [BIS BRUKS]
EXC-2 Springeldens Dröm

Öppenklass tikar (24)
EXC-1 CK BT1 CERT BIR Mibisan's Miss Sweet Charity [BIS]
EXC-2 CK Delaklin's Yes I Am Special
EXC-3 CK Suna Regens Opal Winter Wiola
EXC-4 CK Play A While Lady Clorinda
EXC Chase Me Tempest Storm
EXC Collooney Flirty Flora
EXC Delaklin's All You Need Is Love
EXC Kathstone's Forever Yours Emily
EXC Klenod's Yasminne
EXC Magic Colour Babe Of My Heart
EXC Magic Colour Hot Chili Pepper
EXC Magic Colour Love Me Cowboy
EXC Magic Colour Wonder Babe
EXC Skräddaregårdens Qantarel Uniq
EXC SE JV-12 Torshammarens S
EXC Twin Hills Lotus
EXC Twin Hills Naomi
EXC Whippmix I Walk The Line
EXC SE VCH Whippmix She's The One
VG Adagio Sakura
VG Just Like Magic För Kärleks Skull
VG Per-Mobile Useful Umber Girl
VG Springeldens Katten Också
VG Twyborn Nymphe

Championklass tikar (6)
EXC-1 CK BT2 C.I.B. DK UCH FI UCH NORD UCH NORD V-15 SE VCH Twyborn Isabelle Rivière
EXC-2 CK DK JV-12 NORD JV-12 Whiptails Ice Is Nice
EXC-3 CK SE UCH SE VCH Whippmix Ring Of Fire
EX-4 CK SE UCH SE V-16 Allettes W N'W Cox Orange
EXC NO UCH Pendahr Heartbeat
EXC DK UCH EE CH LV CH ME CH SE UCH Rhetsgis Hello Skylark Emoticon

Veteranklass tikar (3)
EXC-1 CK BT4 SE UCH SE VCH Delaklin's Take Me [BIS VETERAN]
EXC-2 CK SE UCH Per-Mobile Xantippa
EXC-3 CK Twyborn Chinnook

Avelsklass (2)
1 HP C.I.B. FI UCH NO V-12 NORD UCH SE V-12 SE VV-16 Twyborn Big Ben [BIS AVELSKLASS]
2 HP C.I.B. DK UCH SE UCH Magic Colour Cyber Babe

Uppfödarklass (6)
1 HP Kennel Twyborn [BIS UPPFÖDARKLASS]
2 HP Kennel Adagio
3 HP Kennel Delkalin's
4 HP Kennel Magic Colour

Parklass (2)
BIS Ch Allettes Melroy Buckey Racing / Ch Allettes W N’W Cox Orange
2 Magic Colour Sheldons Amy Fowler / Magic Colour Wonder Babe

20170618 TangaHed BIS BIM Babyvalp
Babyvalp

20170618 TangaHed BIS BIM Valp
Valp

20170618 TangaHed BIM BIS Junior
Junior

20170618 TangaHed BIS BIM Unghund
Unghund

20170618 TangaHed BIS BIM Bruks
Bruks

20170618 TangaHed BIM BIS Veteran
Veteran

20170618 TangaHed BIS Avelsklass
Avelsgrupp

20170618 TangaHed BIS Uppfodare
Uppfödare

20170618 TangaHed BIS Par
Par

20170618 TangaHed BH
Bästa hane

20170618 TangaHed BT
Bästa tik

SW:s konton

Plusgiro 3 76 95-4

Swish 123 452 50 36

Sök hund

Sponsorer

Har din hund rätt försäkring?
sveland
Ring 076-677 49 47
 

olivers sort

Språk / language